„Glass LT“ Alytuje per keletą mėnesių planuoja priimti 80 naujų darbuotojų


Alytuje veikianti stiklo paketų gamykla „Glass LT“ per keletą mėnesių planuoja priimti 80 naujų darbuotojų.

Kelių dešimčių linijų operatorių, technikų ir administracijos darbuotojų prireikė smarkiai augant stiklo paketų paklausai tiek Lietuvoje, tiek kitose Europos šalyse. Jau dabar „Glass LT“ yra didžiausia stiklo paketų gamintoja Baltijos šalyse ir valdo apie 30 proc. Lietuvos rinkos. „Mūsų produkcijos poreikį didina sparčios naujų pastatų statybos Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse, taip pat Europos Sąjungos įgyvendinamas žaliasis kursas, kuriuo siekiama mažinti anglies dioksido emisiją. Šiuolaikiškiems pastatams keliami kur kas aukštesni energetinio efektyvumo reikalavimai, tai didina naujų stiklo paketų paklausą“, – sako Giedrius Jackūnas, „Glass LT“ generalinis direktorius.

220 mln. pastatų ES neatitinka energetinio efektyvumo reikalavimų

G. Jackūno teigimu, visoje ES daugiau kaip 220 mln. pastatų buvo pastatyti iki 2001 m., todėl dabar jau nebeatitinka šiuolaikinių
energetikos efektyvumo reikalavimų. Iš šių pastatų bent 35mln. numatyta atnaujinti iki 2030 m., todėl šiuolaikiškų ir energiją taupančių stiklo paketų paklausa yra milžiniška. „Glass LT“ produkcija naudojama tiek statant naujus objektus, tiek renovuojant anksčiau statytus pastatus. Pasak G. Jackūno, paklausos augimą dar labiau paskatino pastaraisiais mėnesiais įsiplieskusi energijos išteklių krizė ir spartus kainų augimas. „Kuo taupiau pastatai vartos energiją, tuo greičiau mažės anglies dioksido emisija. Norėdami atitikti griežtus energetinio efektyvumo reikalavimus užsakovai turi rinktis trijų, o ne dviejų stiklų paketus – tai didina užsakymų apimtis ir reikalauja naujų darbo rankų“, – sako G. Jackūnas.

Nuolat investuoja į gamybos ir sandėliavimo automatizavimą

Šiais metais „Glass LT“ pagamins 620 tūkst. m2 įvairių rūšių stiklo paketų. Iškovoti stiprias pozicijas rinkoje įmonei padėjo susitelkimas išskirtinai į šią veiklos sritį ir nuolatinės investicijos į gamybos linijų atnaujinimą. Tiek gamybinės operacijos, tiek sandėlio valdymas yra maksimaliai automatizuoti – tai leidžia gautus užsakymus atlikti ir pristatyti klientams per itin trumpą laiką. Įmonė savo sandėlyje nuolat laiko pakankamą kiekį skirtingų rūšių stiklo atsargų, tai suteikia galimybę lanksčiai derinti įvairių užsakymų atlikimą. Darbas bendrovėje jau šešerius metus organizuojamas pagal efektyvios gamybos praktikas Lean, visi procesai apskaičiuoti sekundžių tikslumu. „Kita mūsų sėkmės priežastis – didelis dėmesys darbuotojams.
Bendrovėje nemaža dalis specialistų dirba daugiau kaip 15 metų. Įmonė nuolat investuoja į darbuotojų mokymus, darbo ir poilsio sąlygų gerinimą“, – sako G. Jackūnas. Pagal mokamų atlyginimų dydį Alytaus apskrityje „Glass LT“ pripažinta viena iš pirmaujančių bendrovių ir ne kartą buvo nominuota kaip „Geriausias darbdavys“. Bendrovėje puoselėjama įtraukimo ir greito spendimų priėmimo kultūra, todėl visi darbuotojai skatinami nuolat dalintis idėjomis dėl darbo tobulinimo, o geriausių idėjų autoriai apdovanojami piniginiais prizais. „Augant gamybos apimtims ieškome kelių dešimčių linijų operatorių, kuriais gali dirbti tiek vyrai, tiek moterys. Šiemet planuojame augti apie 15 proc., kitais metais – apie 30–40 proc.“, – komentuoja įmonės vadovas. Jo teigimu, gamykloje dirba ne tik Alytaus, bet ir aplink esančių miestelių ir kaimo vietovių gyventojai iš Lazdijų, Seirijų, Varėnos. „Glass LT“ įsteigta 1998 m. ir visą laiką veiklą telkė tik į stiklo paketų gamybą. Per 23 veiklos metus įmonė tapo didžiausia stiklo paketų gamintoja Baltijos šalyse ir
pagal pagamintos produkcijosapimtis užima apie 30 proc. Lietuvos rinkos. Daugiau kaip dutrečdaliai pagamintos produkcijos eksportuojama, pusė iš to kiekio transportuojama tiesiogiai į Lenkiją, Švediją, Norvegiją, Estiją, Latviją, o kita pusė – kartu su Lietuvos gamintojų gaminiais. Įmonės pajamos 2020 m. siekė 19,7 mln. Eur, o 2021 m. tikimasi pasiekti 23 mln. Eur apyvartą. Šiuo metu bendrovėje dirba 154 darbuotojai.

Šaltinis: www.delfi.lt